Porovnání Curaprox kartáčků: Který je pro vás ten pravý?

Porovnání Curaprox kartáčků: Který je pro vás ten pravý?

Co je Curaprox?

Když jsem se poprvé setkal s Curaproxem, bylo to během návštěvy u zubaře. Bylo to před lety, ale pamatuji si, jak mi tehdy ukázal kartáček a řekl: "Jakube, tohle je to nejlepší, co můžeš pro své zuby udělat." Od té doby se spolu s Curaproxem každé ráno díváme do zrcadla. Ale co je vlastně Curaprox? Jsou to švýcarští odborníci na péči o ústní dutinu. Vyrábí především zubní kartáčky a mezizubní čističky, které se proslavily díky svým účinným a šetrným vlastnostem.

PŘemýšlel jsem o tom, jak jsem si vybral svůj první kartáček a uvědomil jsem si, že jsem se tehdy rozhodoval spíš podle barvy než podle nějakého vědeckého základu. A tak jsem se rozhodl věnovat tomuto tématu trochu více času a zjistit, který kartáček je pro koho ten pravý.

Porovnání Curaprox CS 5460 a CS 3960

Můj první Curaprox zubní kartáček byl CS 5460. To číslo značí počet štětin a můžu vám říct, že je jich tam opravdu hodně. Tyto kartáčky jsou nesmírně jemné a přitom velmi účinné. Po použití máte pocit, že jste si zuby vyčistili profesionálně u zubaře. Ale pozor, některým lidem se může zdát, že 5460 štětin je příliš jemné a potřebují něco robustnějšího.

Proto jsem si koupil i model CS 3960. Tento kartáček má o něco méně štětin a hlavně, jsou tužší. Což může být fajn pro lidi, co mají náročnější zubní sklovinu nebo prostě potřebují víc "akce" při čištění zubů. Osobně jsem zjistil, že mi je dražší model přecejen více sympatický. Moje zuby jsou citlivé a 5460 štětin je pro ně jako masáž v lázních.

Hodnocení v praxi

Teď bych vám mohl vyprávět o tom, jak mi změnil život kartáček s 5460 štětinami. Ale raději vám řeknu příběh mého kamaráda, kterému jsem dal k vyzkoušení oba kartáčky. Pavel je typický týpek, co si ráno vyčistí zuby s nejbližším kartáčkem, který má po ruce. Rád spí a ráno vstává na poslední chvíli, takže péče o zuby je pro něj nutné zlo, které musí co nejrychleji překonat.

Dal jsem mu oba kartáčky a říkal jsem mu, který z nich bude raději používat. Původně Plánoval akce kartáček s více štětinami zavrhnout, protože je prý příliš jemný, ale nakonec se rozhodl jej vyzkoušet. A co se nestalo? Zamiloval se do něj. Dneska neopouští byt bez toho, aby si zuby vykartáčoval právě tímto model. Ráno sice stále vstává na poslední chvíli, ale ten pocit čistoty, který mu kartáček poskytuje, je pro něj něco jako ranní káva.

Praktické tipy pro výběr

Pokud jste se již rozhodli, že investujete do Curaprox kartáčku, tak mám pro vás pár praktických tipů pro výběr. Když jsem to nedávno probíral s mým zubařem, sepsali jsme krátký seznam dotazů, které byste si měli položit než se rozhodnete:

  • Jakou mám sklovinu? Je silná a robustní nebo naopak citlivá?
  • Čistím si týden zuby dvakrát denně nebo si raději pořádně vyčistím zuby jen jednou za den?
  • Jaké mám požadavky na cenu? Chci investovat do dražšího modelu s více štětinami nebo mi nevadí jednoduchý model s méně štětinami?

Osobně si myslím, že pokud nevíte, co je pro vás to pravé, zkuste oba a pak se rozhodněte. Já jsem to tak udělal a nemohl bych být spokojenější. Mé zuby jsou zdravější a já se cítím lépe.

Bezpečné použití Curaprox kartáčků

Last but not least, chci vás upozornit na správné použití těchto kartáčků. Přestože se jedná o prvotřídní produkty, důležité je také to, jak je používáme. Rozhodně se vyplatí čistit zuby dvakrát denně alespoň dvě minuty. Kartáček byste měli držet pod mírným úhlem a pohybovat s ním šetrně sem a tam, abyste nezranili dásně.

A pro ty, kteří mají citlivé zuby, mám ještě jeden tip. Curaprox vyrábí také velmi jemné mezizubní čističky, které jsou pro mé citlivé zuby tím pravým ořechovým. Takže pokud jste jako já a vaše zuby jsou citlivé, určitě je vyzkoušejte.

Rozhodnutí je na vás

Na závěr chci říct, že volba Curaprox kartáčku je opravdu o vaší preference. Pokud máte rádi jemnou péči a citlivé zuby, doporučuji vám model CS 5460. Pokud máte raději něco robustnějšího, určitě vyzkoušejte model CS 3960. Myslím, že ať už si vyberete jakýkoliv model, budete spokojeni. Já jsem. A Pavel taky.

Výběr štětky je jen začátek. Péče o zuby je důležité a často podceňované téma. Ale dokážu vám říci, že ten pocit, když si vyčistíte zuby pořádně a máte pocit, že jste u zubaře, je nezaměnitelný. A věřte mi, že vaše zuby vám to vrátí.

Já dál pokračuji v testování produktů pro tento blog, abych vám přinesl další gurmánské kousky pro vaše zuby. Takže pokud máte jakékoliv dotazy nebo tipy na to, co bych měl vyzkoušet další, klidně mi napište do komentářů. Ať už vás cesta zavede kamkoliv, užijte si cestu s čistými zuby a úsměvem na tváři. Protože přeci jenom, úsměv je nejlepší vizitkou člověka!

Jakub Svoboda
Jakub Svoboda

Jsem certifikovaný stomatolog se specializací na péči o zuby. Pracuji v soukromé praxi v Plzni a svou práci miluji. Kromě své praxe rád píšu odborné články o péči o zuby, abych vzdělával veřejnost o důležitosti ústní hygieny. Ve svém volném čase miluji turistiku a fotografování přírody.

Vše od autora: Jakub Svoboda

Napsat komentář

POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY

listopadu 18, 2023
Dětské keramické rovnátka: Co by rodiče měli vědět

Ahoj, jsem táta a chci vám něco povědět o dětských keramických rovnátkách. V tomto článku se dozvíte, co byste měli vědět předtím, než se rozhodnete pro rovnátka pro svého potomka. Probereme výhody a nevýhody keramických rovnátek, jak se o ně řádně starat a proč jsou někdy lepší volbou než kovová. Pokud jde o zdraví a úsměv našich dětí, je třeba být opravdu dobře informován.

listopadu 18, 2023
Jak postavení zubů ovlivňuje vaše zdraví

Jsem si jistý, že mnoho z vás si uvědomuje důležitost správného postavení zubů. Je tu ale něco, co by vás mohlo překvapit - vaše zuby mohou ovlivnit vaše celkové zdraví. Nezdá se to možné, viďte? Ale je to tak. V tomto článku vám povím víc o tom, jak postavení zubů ovlivňuje vaše zdraví. Tak pojďme na to!

listopadu 18, 2023
Co je fixní Retainer?

Vítejte na mé stránce, kde vám dnes prozradím, co to je fixní retainer. Jak jistě víte, ústní hygiena a péče o zuby jsou pro naše zdraví klíčové. A právě fixní retainer může být nezbytnou součástí této péče. Jako váš virtuální průvodce vám přináším všechno, co potřebujete vědět o tomto ortodontickém nástroji a jak vám může pomoci udržet si krásný úsměv. Připojte se ke mně a objevte, co je fixní retainer!

listopadu 18, 2023
Jak zastavit počínající zubní kaz: Rady pro těhotné ženy

Jako tatínek na plný úvazek vím, jak klíčové je pro ženy během těhotenství zachovat zdraví jejich zubů. V tomto článku poskytuji praktické tipy a rady, jak zastavit počínající zubní kaz během těhotenství. Proč je to důležité? Jaké následky může mít zubní kaz? A jaké kroky byste měli podnikat, abyste se tomuto problému vyhnuli? Přečtěte si více a zjistěte, jak udržovat zdravý úsměv i v této významné životní etapě.

listopadu 18, 2023
Jak snížit citlivost zubů pomocí přírodních léků

Jsem tu, abych vám ukázal file:///C:/Users/Downloads/, jak snížit citlivost zubů za použití přírodních léků. Podívejme se na nejdůležitější, ale přitom jednoduché kroky ke zdravým zubům a úsměvu, na který můžete být hrdí. Od představení těchto přírodních léků až po jejich aplikaci, tato příspěvěk pokryje vše, co potřebujete vědět. Připojte se ke mně na této cestě za odstraněním citlivosti zubů. Jistě zjistíte, že péče o zuby může být efektivní a zároveň přírodou inspirovaná.